Analiza te mermerit

Analiza te mermerit

Raporte testimesh nga Instituti i Ndertimit, Tirane

 

Emertimi I analizës

Njesia e matjes

Rezultatet

Standardi I perdorur

Percaktimi SiO2

%

3.88

SSH EN 196-2/2006

Percaktimi Fe2O3

%

0.24

SSH EN 196-2/2007

Percaktimi Al2O3

%

0.23

SSH EN 196-2/2008

Percaktimi CaO

%

47.59

SSH EN 196-2/2009

Percaktimi MgO

%

4.85

SSH EN 196-2/2010

Percaktimi H/K

%

37.65

SSH EN 196-2/2011

Percaktimi I SO3

%

1.81

SSH EN 196-2/2012

Percaktimi I lageshtise

%

0.09

SSH EN 196-2/2013

Numri i vizitoreve

Sot 54

Dje 88

Jave 229

Muaj 1058

Te gjitha 21408

Currently are 19 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Produktet tona jane cilesi e pare

Rreth Nesh

Alb Red Stone, ofron një portofol të gjerë të prodhimeve të veta, qe mund të plotësojë të gjitha kërkesat më të veçanta, që josh dhe tregun Europian, Amerikan dhe Aziatik.

Në sajë të teknologjisë së sofistikuar, nga të gjitha llojet e makinerive,  stafi i Alb Red Stone mund të ofrojë granite të çmuar të mermerit. Kjo ka bërë të mundur që kompania jonë të ketë një zhvillim të vazhdueshëm dhe konstant, duke i  siguruar kompanisë aftesinë për ti ofruar klientëve produkte që  kalojnë në të gjitha proceset, nga blloqe mermeri të papërpunuar deri te  pllaka mermerit.

Vlerat Tona

Cilësia e produktit

Saktësi në mjeshtëri, vëmendje në detaje, elegancë në forma dhe karakteristikat e mermerit e bëjnë atë unike për çdo mjedis.

Na kontaktoni

  • Adresa: Muhur, Peshkopi  ALBANIA.
  • Cel: +(355)69 774 6093
  • Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.